Koronavirus a online výuka

Tak jsem se taky po měsíci dostala k tomu, abych se i já vyjádřila k současné situaci. Vyjádřila se z pozice hudebnice a lektorky zpěvu.

Je to občas trochu chaos. Stejně jako většina z Vás jsem se musela „přeorientovat“ ze dne na den na učitelku svých dětí, kuchařku a uklízečku. K tomu zvládnout „najet“ na online výuku svých žáku (dobře, v tom mám trochu praxi, díky Vám, mým online žákům).

Zároveň se snažím být „parťačkou“ a samozřejmě hlavně mámou svým dětem. K tomu všemu ještě neztratit smysl pro humor a neztratit svoji „jiskru“.

Je toho hodně.

Skoro každý den se naučím něco nového: upéct chleba, vyrobit kouzelnickou hůlku z Harryho Pottera, prstové loutky, Pascalův a Newtonův zákon, transponovat písničky v Audacity, převádět midi soubory na mp3 a mnoho dalšího.

Přes všechny ty zmatky, shon a občas i stres, se ale nemůžu zbavit dojmu, že mi to nucené zastavení se nějak „bodlo“.

Nesmím se vidět se svými žáky, museli jsme zrušit plánované koncerty, ale zase vzniká spousta projektů, které by za jiných okolností nevznikly: mám spoustu krásných nahrávek svých žáků z online výuky, plánujeme společnou nahrávku, na které pracuje každý sám doma a podobně.

Zrušila se nám premiéra dalšího poeticko – divadelního večera v Poetických místech u Notáře v Havlíčkově Brodě, na kterou jsme se všichni velmi těšili. ale vznikly a vznikají dál natočené setřihy a klipy z různých dalších našich projektů.

Nesmíme se vidět s přáteli a rodinnou, zrušily se nám dvě dovolené – o jarních prázdninách a o velikonočních prázdninách, ale zjistily jsme, že dokážeme vystačit spolu.

Čteme s mými dětmi společně pověsti o našem kraji a navštěvujeme místa k nimž se vztahují. (Samozřejmě pouze ta, která jsou v přírodě a dost opuštěná. Málokdy se s někým potkáme.)  Dokonce jsme se rozhodli, že některé pověsti zpracujeme do loutkovo – animovaných videí. Včera padly první návrhy.

Mimo jiné jsme začali také několikrát týdně běhat. Pravda, synovi, který má Aspergerův syndrom se zpočátku opravku nechtělo, ale dneska už to doslova sám vyžaduje.

Vím, že to všichni takto nemají, velmi silně si to uvědomuji a za svůj momentální luxus, který pramení z toho, že se, alespoň zatím, nemusím obávat významných zdravotních komplikací, ani existenční nejistoty jsem opravdu velmi vděčná.

Opravdu o tom všem velmi přemýšlím a je mi líto, že nemohu nijak výrazně pomoci. Ale alespoň krůpěj…

Pro ty z Vás, hlavně rodiče, kterým třeba už dochází inspirace, jak zabavit své děti nebo se chcete zaměřit na hudební rozvoj svých dětí, jsem se rozhodla zpřístupnit zdarma do konce června jeden ze svých e-booků: Každé ráno slunce vstává a kurz pro rodiče s dětmi: Rozvíjíme hudebnost u nejmenších dětí.

Vše najdete dole pod článkem.

Přeji Vám všem pokud možno krásné a klidné jarní dny.

 

e-book: Každé ráno slunce vstává

Každé ráno slunce vstává – pracovní listy

 

E- mailový kurz: Rozvíjíme hudebnost u nejmenších dětí:

1.email

2.email

3.email

4.email

5.email

6.email

Autor: Petra Ochová

Jsem zpěvačka, muzikantka, divadelnice a učitelka zpěvu. Hudba a divadlo jsou mojí vášní. Pojďte se bavit a učit se mnou.Více o mně si přečtěte zde>>

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *